Tibetská Phowa
Mirka Vojáčka

Kdo by nechtěl žít věčně. S takovou myšlenkou si pohrává lidstvo snad po celou svoji historii. Přesto je smrt jedinou skutečnou jistotou našeho života. Každá světová filosofie se ke smrti staví svým vlastním způsobem. Ale většinou nám to na klidu nepřidá. Buddhismus smrt nebere na lehkou váhu právě proto, že je nevyhnutelná. A je to také jediným systémem, který nám nabízí využít smrt smysluplně. Díky ní se vysvobodit z neustálého koloběhu nepříjemného zrozování. Dosáhnout osvícení.

Praxe Přenosu vědomí – Tibetská Phowa Mirka Vojáčka – je technikou tibetské tradice, jejímiž držiteli byli František Drtikol a Eduard Tomáš. Na jejich odkaz navazuji jako pokračovatel čeké meditační linie a teké díky požehnání, jehož se mi dostalo přímo od Eduarda Tomáše během meditačních vizí.

Díky technice Přenosu vědomí – Tibetská Phowa Mirka Vojáčka – se dostatečně dobře připravíme, abychom nemuseli vstupovat do mezistavu (barda), který následuje po smrti. Je to skutečně nepředstavitelný dar, jehož se nám v tomto životě může dostat.

Letní kurz vědomého umírání

Přenos vědomí je hlubokou technikou, určenou pouze pro skutečné zájemce.

Životem po životě
záznam přednášky 21. 4. 2016

Podívejte se na záznam přednášky, kde se o celé problematice přechodu mezistavem a o úskalích, která jsou s tím spojena, dozvíte mnohem víc.